Záhrada

Záhradný nábytok z masívu

Pohodlný záhradný nábytok

Nie je nič lepšie, ako si za slnečných dní a teplých večerov posedieť na terase, alebo na záhrade s rodinou a prežiť tak spoločne aspoň pár príjemných chvíľ. Na výrobu záhradného nábytku sa považuje za najvhodnejšie agátové drevo, pretože je tvrdé, pevné a vydrží mnoho rokov. Avšak u nás sa na výrobu záhradného nábytku používa aj dub a smrek.

K záhradnému nábytku radíme záhradné stoly, stoličky, lavice, záhradné súpravy a kreslá. Mnohí obľubujú aj hojdacie kreslá a rôzne ležadlá. Tento nábytok musí byť vyrobený z kvalitného a zdravého dreva aby vydržal čo najviac rokov. Záhradný nábytok je opracovaný, povrchovo upravený tak, aby odolal vplyvom počasia. Povrch dreva sa zvyčajne napúšťa ochrannými látkami a natiera sa olejmi, alebo transparentným lakom. V zimnom období je však vhodné nábytok uskladniť, alebo aspoň prikryť, hoci pri použití fólií sa môže v dôsledku nedostatočného prúdenia vzduchu vytvárať pleseň. 

Záhradné súpravy z dreva

Záhradné súpravy z dreva

Ak máte dostatok priestoru na záhrade, alebo priestrannú terasu, výber záhradného nábytku by nemal byť problém. Ponuka nábytkových štúdií je široká a každý si vyberie podľa svojho vkusu. Pri malých terasách sa využívajú najmä lavičky, alebo skladacie stoličky, ktoré zaberú menej priestoru.

Drevo však nie je jediným materiálom na výrobu záhradného nábytku. Na výrobu sa využíva ja ratan, palmové vlákna a banánové listy, ktoré sa využívajú najmä na výrobu pleteného záhradného nábytku. Ratanový záhradný nábytok má mnoho výhod, medzi tie hlavné patrí jednoduchá údržba, vysoká životnosť, a dobrá odolnosť voči vplyvom počasia. Na výrobu sa využíva nie len prírodný, ale aj umelý ratan, ktorý je tiež veľmi odolný a nábytok býva krásne a kvalitne opracovaný.

Záhradný nábytok je obľúbený aj u prevádzkovateľov hotelov a reštaurácií, ktorí najmä v lete ponúkajú príjemné posedenie na terasách.

Viac v eshop s nábytok do záhrady nabytokmirek.sk