Stôl so sklom

 

Sklenená doska stola – áno, alebo nie?

 

V súčasnej dobe vídať sklo v interiéri stále častejšie a častejšie. Vyzerá veľmi elegantne, ba až luxusne a dodáva bývaniu neopakovateľne moderný vzhľad. Mnohí výrobcovia pri výrobe nábytku sklo s obľubou využívajú. Asi najčastejšie vídame sklo v domácnosti u sklenených stolov, ktoré je možné umiestniť do obývačky ako konferenčné stolíky, alebo do kuchyne, či jedálne, ako jedálenské stoly.

 

U stolov sa sklo používa v kombinácii s kovom. Vďaka tomu pôsobí veľmi moderne a trendovo. Sklenený stôl dodá vašej kuchyni nový modernývzhľad. Konferenčné stolíky so sklenenou doskou zas pôsobia veľmi elegantne a neopozerane.

 

Sklenené stoly vyzerajú na prvý pohľad veľmi krehko a možno aj kvôli tomu sa im mnoho ľudí vyhýba. Ale v súčasnosti sa výrobe sklenených stolových dosiek venuje veľa pozornosti, dosky sa vyrábajú tak, aby získali čo najvyššiu pevnosť a tvrdosť. Stolové dosky tak získavajú skvelú odolnosť proti poškodeniu, alebo poškriabaniu. Na väčšie stoly sa zvyčajne využívajú dve sklenené dosky, ktoré sa spolu zlepia, vďaka čomu je stolová doska pevnejšia.

 

Sklenené stoly vyniknú rovnako v kuchyni, v jedálny, ale aj v obývačke. Pôsobia veľmi esteticky, vďaka svojej priehľadnosti vytvárajú v miestnosti opticky viac priestoru. Sklenené stoly pôsobia veľmi minimalisticky a originálne, tak ak uvažujete o kúpe nového stola, nebojte sa a zaobstarajte si napríklad aj takýto stôl so sklenenou doskou. Pri výbere stola ale pozor. Ak však máte malé deti, ktoré sa bláznia a jašia, nevyberajte si stôl s hranami, ale zvoľte variantu s oválnou stolovou doskou.

viac tipov a rád nájdete aj v časopise o bývaní .