Postele z masívu

 

Masív, ako najvhodnejší materiál na výrobu manželských postelí.

 

Na výrobu nábytku, ako takého, čiže aj na výrobu manželských postelí sa využíva množstvo materiálov. Najčastejšie sa však postele vyrábajú z drevotriesky, z kovu a samozrejme aj z dreveného masívu. Drevený masív je však na výrobu manželských, a vlastne aj všetkých iných druhov postelí, tým najlepším materiálom. Masívne manželské postele predstavujú akúsi klasiku medzi manželskými posteľami. Masív sa predsa na výrobu postelí, ako aj všetkých iných kusov nábytku využíva už od nepamäti.

 

Masívne postele

Masívne postele sú z pomedzi všetkých manželských postelí najviac vyhľadávané. Je to najmä vďaka ich kvalite, výnimočnosti a praktickosti. Každá manželská posteľ vyrobená z masívneho dreva má v sebe čosi výnimočné, čosi, čo žiadne iné postele v sebe nemajú. Cítiť z nich luxus a kvalitu, vyznačujú sa dlhou životnosťou a skvelo sa hodia do každej spálne. Výhoda masívnych manželských postelí nespočíva len v ich kvalite a praktickosti, ale rovnako aj v ich výnimočnom vzhľade. Drevo má svoju charakteristickú prirodzenú textúru, ktorá vyzerá výnimočne a zaujímavo. Drevo navodzuje tiež aj akúsi spojitosť s prírodou a vyvoláva u mnohých ľudí len príjemné pocity.

Manželské postele z masívu

Na výrobu manželských masívnych postelí sa využíva masív najvyššej tvrdosti. Najčastejšie ide o dub, buk, jelšu, smrek a borovicu. U nás sú asi najznámejšie postele z dubového dreva. Dub je na výrobu masívnych manželských postelí veľmi vhodným materiálom, je pevný a vyznačuje sa dlhovekosťou. Často sa na výrobu manželských postelí používa aj borovica. Vyberá sa len to najkvalitnejšie borovicové drevo, ktoré je zdravé a na výrobu masívnych postelí najvhodnejšie.