Nová strecha

Ideálne obdobie na rekonštrukciu strechy. Poponáhľajte sa so zaobstaraním vhodnej krytiny

Ak vás už dlhodobo trápi problém so strechou, ktorej životnosť už dávno skončila, využite nasledujúce jesenné obdobie, ktoré je ideálne na rekonštrukciu. Príjemné počasie a nižšie riziko zrážok totiž výrazne pomôžu vykonať nevyhnutné práce na streche. Ešte pred tým však musíte vybrať ideálnu krytinu na rekonštrukciu strechy.

Sklon strechy ovplyvňuje výber materiálu

Na výber materiálu strechy výrazne vplýva konštrukcia krovu. Nie každá strešná krytina je totiž vhodná na každý sklon strechy. Široké možnosti použitia má najmä plech, ktorým je možné pokryť prakticky akúkoľvek strechu. Jeho obrovskou nevýhodou je však jeho vysoká hlučnosť pri daždi, slabá izolácia a najmä nízka životnosť v porovnaní s modernou krytinou. Tou je napríklad pálená strešná krytina vyrobená z hliny, za prítomnosti vody a pôsobením vzduchu a ohňa, ktorej povrchovéúpravynikdy nevyblednú počas celej doby životnosti (UV-stabilita) a nevyžadujú žiadnu dodatočnú údržbu. Takúto strešnú krytinu je možné použiť aj na strechy už so sklonom 12 stupňov.

Nová strecha musí poskytnúť kvalitnú izoláciu

Rekonštrukcia strechy má vyriešiť problémy, ktoré sa týkajú najmä izolácií a strešnej krytiny. Nový strešný systém by malpreto zabrániť únikom tepla, no zabezpečiť prirodzené dýchanie strechy a samotnej budovy. Práve to dokáže čisto prírodný materiál pálenej škridly, ktorý v zime zabráni nechcenému ochladzovaniu, v lete zas nadmernému prehrievaniu. Dôležitá je ajochrana proti vode a vlhkosti, ktorej vysokú úroveň pomôže krytine dosiahnuť strešná fólia a iné súčasti strešného systému.

Krytina uľahčujúca rekonštrukciu strechy

Ak je drevo krovu stále zdravé a kvalitné, pri rekonštrukcií strechy ho nie je nutné meniť. Vtedy by sa mala strešná krytina do istej miery prispôsobiť jeho rozmerom. Aj preto boli práve na účel rekonštrukcie vyrobené škridly, ktoré vďaka špeciálnym drážkam je možné posúvať pri pokládke až do 6 centimetrov v dĺžke pokrytia. Nemusíte tak meniť latovanie krovu za nové, čím môžete ušetriť nemalé financie.

Potrebujete pri rekonštrukcií strechy poradiť od skutočného profesionála? Obráťte sa na odborníkov zo spoločnosti TONDACH®! Tí vám úplne zadarmo poskytnú cenné rady týkajúce sa nielen rekonštrukcie a pomôžu s výberom vhodného materiálu či výpočtom jeho spotreby.