Rustikálny nábytok

Bývanie v koloniálnom štýle

Bývanie v koloniálnom štýle

Koloniálny štýl bývania sa stal v súčasnosti veľmi obľúbeným štýlom zariaďovania domov či bytov. Najviac vyniká vo veľkých priestoroch a celkový dojem zo zariadenia pôsobí harmonicky a útulne. Koloniálny štýl má svoj počiatok v 18. – 19. storočí v kolóniách. Základom je spojenie prvkov európskeho nábytku s tým exotickým. Za exotický nábytok sa považuje nábytok inšpirovaný ázijskou, africkou a indiánskou kultúrou.

Spojením klasického štýlu nábytku s tým exotickým, vznikol jeden z veľmi harmonických štýlov, ktorý si obľúbili milióny ľudí po celom svete. Medzi základné charakteristické znaky koloniálneho štýlu sa považujú doplnky v etnickom štýle, rôzne exotické suveníry, ručne vyrábané zariadenie, prírodné materiály, nábytok z bambusu, ratanu, alebo exotického dreva. 

Pribornik z masívu

Pribornik z masívu

Koloniálny nábytok je vyrábaný z tvrdého dreva. V tomto štýle sa vyrábajú vitríny, komody, knižnice, tiež stoličky a stoly, sedacie súpravy a kreslá sú z ratanu. Každý kus nábytku je originálny, bohato vyrezávaný a kvalitne opracovaný. Pre koloniálny štýl sú typické prírodné farby, od pieskovej, cez žltú a hnedú, až po čiernu.

Pri koloniálnom štýle bývania sa kladie veľký dôraz aj na doplnky a dekorácie. Ide najmä o sošky, zrkadlá, svietniky z kovu, z africkej kultúry rôzne masky, figúrky zo slonoviny, alebo rituálne predmety a tiež aj kožušiny. Zvieracie motívy nie sú pri tomto štýle ničím výnimočným. Na podlahy sú vhodné rohože a ručne tkané koberce. Pri zariaďovaní nezabúdajme ani na živé exotické rastliny, najmä palmy.

Koloniálny štýl bývania je obľúbený najmä u cestovateľov, pre tých, ktorý obľubujú exotické miesta a krajiny a pre všetkých milovníkov prírodných materiálov. Koloniálne bývanie prináša vôňu Orientu a exotiky a stáva sa čoraz viac obľúbeným štýlom pri zariaďovaní interiéru.

Predaj nábytku

Pribornik z masívu

z masívu za akciové ceny .