Boxspring postele

Kontinentálne raňajky si z hotelov domov odniesť nechcete, kontinentálnu posteľ áno

Či už ste v päťhviezdičkovom hoteli spali alebo nie, určite ste niekedy zatúžili po tom, aby to ako v izbe z takého hotela vyzeralo u vás doma. Kontinentálna posteľ je spôsob, ako si preniesť pohodlie a dizajn z hotela do vašej spálne.

Výška, z ktorej sa ľahko vstáva. To ale nebudete chcieť

Základom kontinentálnej postele je tzv. Boxspring, preto sa týmto posteliam tiež niekedy hovorí boxspringové. Je to systém pružín, ktorý pomáha roznášať váhu tela a zaisťuje pružnosť postele.Na pružinách leží hlavný nosný matrac, tvorený tiež pružinami, ktoré reagujú na tlak samostatne. Zaisťujú telu podporu pri ležaní vo všetkých možných polohách. Matrac je často rozdelený do siedmich zón podľa tuhosti a zaisťuje tak ideálnu podporu chrbtici.

Všetko završuje tzv. topper, vrchný matrac z peny s pamäťovým efektom, ktorá dodáva pocit mäkkosti a pohodlia.

Všetky tri vrstvy sú zasadené do rámu z masívneho dreva na nožičkách a posteľ je tak vysoká približne 65cm. Z tejto výšky sa veľmi pohodlne vstáva. Topper a nosný matrac sú väčšinou umiestnené voľne, čo uľahčuje údržbu alebo prípadnú výmenu matracov.

Výhodou je voliteľný dizajn

Kontinentálne postele sa vyznačujú veľkým dôrazom na dizajn a jeho variabilitu. Podobu postele si zladíte podľa svojho vkusu. Dostupné sú poťahy mnohých farieb a typov látok.Môžete si zvoliť aj typ čela postele, prípadne zmeniť dizajn nožičiek. Často je na výber aj úložný priestor, väčšinou v podobe otomanu otváraného z rôznych strán.

Milovníci dizajnu určite ocenia edíciu kontinentálnych postelí od spoločnosti Tropico s názvom PureDesign. Postele Tropico Continental sú zhotovené zo špičkového dreva s matracmi z najmodernejších materiálov. To všetko v krásnom dizajnovom balení, ktoré si zvolíte podľa predstáv. Ak premýšľate o kúpe, je vždy lepšie si posteľ najskôr vyskúšať na vlastnej koži.